anasayfahizmetlerimizpratik bilgilerönemli linklerkanunlar ve yasal mevzuatÖnemli ve yararlı programlar indirme merkezieski izmir resimleriiletişim bilgilerimiz
 
Çevre Temizlik Vergisi (Çöp) Beyannamesi
 (İşyerlerinin belediyeye başvurusu  için)
ÇTV BEYANI İNDİR

Gerekli PROGRAMLAR ANA SAYFA


çevre temizlik beyannamesiÇEVRE TEMIZLIK VERGISI NEDIR?

Çevre temizlik vergisi dolu işyerlerinden alınmaktadır. Çevre temizlik vergisinin mükellefi binayı fiilen kullanandır.

CEVRE TEMIZLIK VERGISININ KAPSAMI NEDIR?

Çevre temizlik vergisi beyannamesi mükellef olunduğunda bir defa verilir. Takip eden yıllarda binayı kullanan değişmediği sürece yeniden beyanname verilmez.

Çevre temizlik vergisi, birinci taksiti Mart-Nisan-Mayıs aylarında, ikinci taksiti Kasım ayında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Dileyen mükellef birinci taksit döneminde veya daha önce tümünü de ödeyebilir.

Çevre temizlik vergisi her yıl Maliye Bakanlığınca saptanan yeniden değerleme oranının yarısı kadar arttırılarak hesaplanır.

ÇEVRE TEMIZLIK VERGISI ÖDEME KOŞULLARI NELERDIR?

Çevre temizlik vergisi ( çöp vergisi ) taşınmazı kullanan tarafından Ocak,Mayıs,Haziran ve Kasım ayları arasında ilgili belediyeye iki eşit taksitle ödenir.

Çevre temizlik vergisinin yıllık artırım oranı her yıl bakanlar kurulunca belirlenen emlak vergisi yeniden değerleme oranının yarısı kadar arttırılır.

ÇEVRE TEMIZLIK VERGISINI KIMLER ÖDER?

Çevre temizlik vergisi , bina/apartman katında ikamet edenler veya işyerini kullananlar tarafından yılda iki kez ödenmektedir. Vergiyi ödeyebilmek için çevre temizlik vergisi bildirim formunun doldurulması gerekmektedir. Bildirim formu bir defaya mahsus olmak üzere doldurulur. Sonraki işlemler ve değişiklikler için çevre temizlik vergisi mükellef sicil numarası ile takip edilebilir.

Etiket; çevre temizlik vergisi beyannamesi örneği, çevre temizlik vergisi beyannamesi, çevre temizlik vergisi beyannamesi izmir, çevre temizlik vergisi bildirimi, çevre temizlik vergisi 2010, çevre temizlik vergisi formu , doc, xls, pdf, word, excel, acrobat reader,  çevre temizlik vergisi ne zaman ödenir, çevre temizlik vergisi nedir,çtv beyannamesi, çtv vergisi beyannamesi örneği, çöp vergisi

 

anasayfahizmetlerimizpratik bilgilerlinkleryasalaryükleme merkeziizmir resimleriiletişim bilgilerimiz

Sitemiz Bütün Tarayıcılar (Web Browser available all) ile %100 uyumlu ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir -- Fatih ÇAVUŞ
3820 SOKAK NO:29 Eski izmir Yıkık Camii Cennetçeşme Limontepe Yeşilyurt Hatay Yol Ayrımı Karabağlar/İZMİR
TEL: +90 (232) 271 24 46 - + 90 (232) 271 25 26 FAKS: + 90 (232) 271 25 26
(C) Dizayn: Fatih ÇAVUŞ
Fatih Çavuş İZMİR SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI KAYITLI ÜYESİDİR
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
http://www.fatihcavus.net.tr

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **  Valid XHTML 1.0 Transitional  Valid CSS!